Koncert profilaktyczny

W środę, 18 października udaliśmy się do szkoły w Różance, by wziąć udział w koncercie profilaktycznym Dobrze jest być Krzysztofa Niedźwieckiego. Pan Krzysztof jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem tekstów i producentem muzycznym, który współpracuje z Piotrem Machalicą, Andrzejem Grabowskim, zespołami Kult i T.Love. Przyjechał z Częstochowy, by porozmawiać z młodzieżą o wartościach, o których, jak sam mówi, trzeba ciągle przypominać. Należą do nich szacunek, wolność, przyjaźń, dobre relacje.

Wyjaśnił krótko mechanizm powstawania różnego rodzaju uzależnień, przed którymi ochronić młodych ludzi mogą uważność i dobre wychowanie, a także dobre relacje jako wyznacznik osiągania w życiu sukcesów. Bycie uzależnionym oznacza życie w strachu            i zniewoleniu, a dobre wychowanie uczy między innymi szacunku – do siebie, wobec innych ludzi oraz wobec przyrody i ojczyzny. Ojczyznę kochać trzeba i szanować – zaśpiewał pan Krzysztof, grając na gitarze elektrycznej.

Kolejnym tematem poruszonym przez niego był hejt – nie tylko ten internetowy. Okazuje się bowiem, że niewinne słówko hejt oznacza nienawiść, a ta w życiu prowadzi do wielkich tragedii – zbrodni i wojen. Piosenkarz zaprezentował piękny utwór zespołu T.love Nie nie nie i  przestrzegł przed źle pojętym konsumpcjonizmem śpiewając piosenkę Tam skarb twój, gdzie serce twoje. Przekonywał też, że warto czytać książki, bo wtedy powiększa się nasz zasób słownictwa i wiedza, a maleje nasze ego. Na zakończenie spotkania zaśpiewał utwór Tolerancja Staszka Sojki. Spotkanie było ciekawe i inspirujące do przemyśleń.

K.G.