Pasowanie na ucznia 2023

26 października w naszej szkole przeżywaliśmy wyjątkowe pasowanie uczniów klasy I. Zaczęło się zupełnie normalnie. Po wielu dniach prób i przygotowań nadszedł ten wyjątkowy dzień. W naszej szkole pojawili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Wiśniowa Pan Marcin Kut, radni - Pani Renata Michalska i Pan Tadeusz Kolbusz, sołtys Pan Adam Mroczka, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kulawiak oraz rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie klasy I zaprezentowali swój program artystyczny. Swoją wiedzą, recytacją wierszy, śpiewem piosenek udowodnili, że są gotowi do podjęcia obowiązków uczniowskich. Występ uzupełniła grupa taneczna wykonując układ taneczny do piosenki pt. Rozwiń swoje skrzydła. Starsi koledzy zwrócili się do pierwszoklasistów z ważnym przesłaniem – jesteś dobry, jesteś ważny, możesz wszystko, bądź odważny.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany Hymn państwowy.  Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pan dyrektor dokonał aktu pasowania. Po czym głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy wystąpił Pan Wójt. Złożył życzenia i gratulacje nowym uczniom. Po czym z sentymentem stwierdził, że również był uczniem tej szkoły, ale nie był pasowany. Wtedy Pan dyrektor zaproponował, że z przyjemnością pasuje jeszcze jednego ucznia. Tak 26 X 2023 roku pan Marcin Kut Wójt gminy Wiśniowa został pasowany na honorowego ucznia Szkoły Podstawowej w Markuszowej. Towarzyszyły temu gromkie brawa, a Pan Wójt obiecał dokonać wszelkich starań by szkoła mogła rozwinąć swoje skrzydła. Trzymamy za słowo. Następnie głos zabrały - przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kulawiak, a w imieniu rodziców pierwszoklasistów Pani Anna Wilusz. Po czym pierwszaki otrzymali od wychowawcy pamiątkowe dyplomy i zostali oni obdarowani prezentami przez gości i rodziców. Po tej sympatycznej części wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia wspólnego tańca uczennic klasy I i grupy tanecznej, by zatańczyć – Ramię w ramię. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Rodzicom dziękuję za zaangażowanie w organizację uroczystości. Uczniom życzę wielu sukcesów. W murach tej szkoły – rozwińcie swoje skrzydła.

S.P.