Spotkanie z przyrodnikiem

25 października mieliśmy przyjemność gościć Pana Roberta Pogorzelskiego – przyrodnika i założyciela Ośrodka Rehabilitacyjnego Dzikich Zwierząt „Puchacz” w Brzyskach. Pan Robert przybył z wolontariuszami pracującymi w ośrodku jak i samymi podopiecznymi.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat sów jak i na żywo zobaczyć najmniejszą i największą z sów zamieszkujące tereny naszego kraju.  Pan Robert opowiedział również o funkcjonowaniu ośrodka i opiece nad zwierzętami.

Dzięki akcji charytatywnej zorganizowanej przez samorząd uczniowski naszej szkoły  udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy, które trafiły do ośrodka i pomogą  jego podopiecznym.

Była to nie tylko piękna lekcja przyrodnicza, ale również lekcja dobroci i wsparcia.

A.J.