Sportowa jesień 2023

Pierwsze dwa miesiące bieżącego roku szkolnego, to czas, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu wydarzeniach sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym. We wrześniu, z udziałem Wójta Gminy Wiśniowa Panem Marcinem Kutem oraz  powiatowym organizatorem sportu Panem Leszkiem Jędrysikiem, odbyło się podsumowanie sportowego roku 2022/23.  Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę i zajmowali czołowe miejsca  w zawodach gminnych i powiatowych , otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Wyróżnienia takie otrzymali: Joanna Michalska, Szymon Tęczar, Igor Zagórski, Amelia Fortuna, Weronika Gzik, Julia Nowak, Łucja Borek oraz Amelia Modliszewska.

Również we wrześniu, 13 uczniów wzięło udział w gminnych indywidualnych zawodach lekkoatletycznych i wywalczyło następujące miejsca:

Joanna Michalska II miejsce – 600 m

Igor Zagórski II miejsce – 600m

Weronika Gzik II miejsce – skok w dal

Łucja Borek I miejsce – 300m

Kacper Kulawiak I miejsce – skok w dal

Amelia Modliszewska  III miejsce – 100m

Izabela Drygaś II miejsce – 100m

Natalia Król II miejsce – 300m

Kolejne zawody w jakich startowali nasi uczniowie, to gminne sztafetowe biegi przełajowe . W tej rywalizacji, zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców z klasy V - VI zajęła II miejsce. Skład sztafety dziewcząt: J. Michalska, A. Fortuna, W. Gzik, K. Nieroda, J. Nowak, K. Tokarz. Sztafeta chłopców: K. Białek, J. Drygaś, Tymoteusz Kowalczyk, H. Tabak, Sz. Tęczar, I. Zagórski.

W październiku natomiast, odbyły się indywidualne biegi przełajowe gminy Wiśniowa, tutaj także uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca;

Klaudia Nowak kl. IV   I miejsce

Kimberly Lasek kl. IV II miejsce

Filip Łyszczarz kl. III  II miejsce

Julia Nowak kl. VI III miejsce

Wszyscy wymienieni uczniowie startowali również w zawodach na szczeblu powiatowym, gdzie dzielnie walczyli zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce uczestników. Wszystkim startującym serdecznie gratuluję osiągniętych rezultatów i życzę jeszcze wielu sukcesów sportowych.

L.K.