Czas na projekt!

Projekt jest uważany za jedną z wartościowszych metod w edukacji. Jest to obszerne zadanie realizowane samodzielnie przez uczniów, a przygotowywane i koordynowane przez nauczyciela. Najczęściej, ze względu na swój rozmiar, projekt wykonywany jest jako praca grupowa. Metoda ta angażuje dzieci w działania, które wymagają od nich planowania, organizacji, współpracy zespołowej i rozwiązywania problemów.

W ramach lekcji biologii uczniowie klasy V realizowali projekt nt. „Model komórki”. Każda z czterech grup miała do wykonania przestrzenny model jednej z komórek: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzybowej. Poszczególne elementy komórek miały być opisane i omówione w czasie prezentacji na lekcji. Przedstawione zostały również informacje związane z technicznym wykonaniem prac, tzn. dotyczące materiałów, planowania, wykonania modelu oraz zaangażowania poszczególnych osób w wykonanie zadania.

Zdjęcia przedstawiają efekty pracy: Wiktorii, Julii, Asi, Leny, Kuby, Szymona, Tymka, Filipa, Huberta, Szymka, Kacpra, Dominika i Igora.

Wszyscy zasłużyli za pochwałę za piękne prace, twórczą postawę, pomysłowość i zaangażowanie.

A.F.