Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia, w dniu Święta Ziemi społeczność szkolna spotkała się na apelu, którego celem było promowanie postaw proekologicznych.

Uczniowie z kl. VII przybliżyli wszystkim ideę święta oraz wystąpili w przedstawieniu: „Przygody Baby Jagi z elektrośmieciami”. Młodzi artyści przypomnieli zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz opowiedzieli dlaczego ZSEE zaliczane są do odpadów niebezpiecznych.

Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie wykonywali zadanie nawiązujące do dzisiejszego święta.

Dzień Ziemi to szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, a ważnym odbiorcą akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety.

M.Cz.