Dzień Rodziny i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

21 czerwca późnym, parnym, wręcz upalnym popołudniem sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się po brzegi. Przybyli zmęczeni całoroczną nauką uczniowie, a przede wszystkim ich rodzice. Połączyliśmy bowiem tego wczesnego wieczoru świętowanie dwóch uroczystości: Dnia Rodziny oraz zakończenie roku szkolnego.

W pierwszej części wierszem, piosenką, tańcem oraz krótkimi scenkami dzieci od tych najmłodszych po najstarsze wyraziły  miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym rodzicom. Jaś i Małgosia częstowali pysznymi słodkościami, które otrzymały od dobrej Baby Jagi, a pozostali obdarowali swoich rodziców pamiątkowymi serduszkami.

Druga część miała charakter oficjalny. W obecności pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn narodowy. Po czym nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych, nagród oraz podziękowań.  Swą obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Wiśniowa pan Marcin Kut oraz gospodarz wsi – sołtys pan Eugeniusz Świstak. „Wisienką na torcie” okazał się  przygotowany dla wszystkich przez Radę Rodziców „słodki” szwedzki stół. Wszyscy w dobrych humorach, z uśmiechem na ustach, świadectwami w ręku udaliśmy się na upragnione i zasłużone wakacje. Do zobaczenia niebawem, bo już 4 września.

D. Kut