Kosmiczne Pasowanie 2018

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”

Te słowa usłyszeliśmy w środę 24 października 2018r. podczas  uroczystości Ślubowania
i Pasowania na ucznia
. To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów z naszej szkoły.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście Wójt Gminy Wiśniowa – Pan Marcin Kut , Sołtys naszej miejscowości Pan Eugeniusz Świstak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Lurka, Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Data, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna.
Uroczystość została nieco „zakłócona” przez niespodziewanych gości – przybyszów
z kosmosu, którzy z powodu awarii swojej rakiety musieli wylądować na naszej szkolnej planecie. Pierwszoklasiści wykazali się nie lada sprytem i  pomogli kosmitom usunąć usterki – oczyścili silnik z kosmicznych kamieni i naładowali kulę pozytywną energią przyjaźni.
Po wykonaniu tych zadań uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne
i taneczne. W uroczystości  pierwszakom pomagali uczniowie klasy IV oraz  przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Najbardziej doniosłym momentem ceremonii było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły. Tym samym sześciu uczniów klasy pierwszej tj. Oskar Basamania, Amelia Fortuna, Ksawery Furtek, Jakub Jagieła, Klaudia Nieroda i Katarzyna Tokarz – oficjalnie włączono do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. W.Witosa w Markuszowej. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście składając pierwszakom gratulacje, życzenia, podziękowania i upominki. Po części oficjalnej  nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek i zabawę. Ten uroczysty i wyjątkowy dzień z pewnością na zawsze zostanie  w pamięci pierwszoklasistów i ich Rodziców.

Bardzo dziękujemy Rodzicom pierwszoklasistów za wielkie zaangażowanie
i  pomoc  w zorganizowaniu uroczystości.

M.D.