Wigilia szkolna 2018

W piątek, 21 grudnia 2018 roku cała społeczność naszej szkoły zasiadła do wspólnej wieczerzy. Tego dnia na chwilę mogliśmy zapomnieć o codziennym, zwykłym porządku pracy szkoły, a skupić się na nadchodzącym Święcie Bożego Narodzenia.

Ważnym punktem szkolnej uroczystości było samodzielne przygotowanie stołów przez poszczególne klasy. Przy świątecznych nakryciach, w blasku świec zasiedliśmy do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez uczniów klas IV i V pod okiem p. D. Kut i p. K. Gawron. Oprawą muzyczną całego przedstawienia zajął się Pan Dyrektor.

Tegoroczne jasełka odbiegały nieco od tradycyjnego sposobu ukazania wydarzeń nocy Narodzenia Pańskiego. Oto Maryja i Józef  zaprosili do Betlejem przedstawicieli państw europejskich debatujących nad losami Europy. Unijni posłowie nie tylko połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, ale zgodnie wyruszyli do Betlejem, by oddać cześć Nowonarodzonemu. Pokazali światu, że w ubogiej szopce można znaleźć Miłość potrzebną, by zapewnić pokój rodzinom, narodom, Europie i całemu światu.

„Europo, nie możesz żyć bez Boga”… Pamiętając o przesłaniu spektaklu, wysłuchaliśmy fragmentu z Pisma Świętego przeczytanego przez przewodniczącą SU, Natalię, a następnie pomodliliśmy się i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia.

Ostatnim punktem szkolnej wigilii był wspólny posiłek. Smaku żurku p. Marka nie powstydziłaby się żadna gospodyni, a pierogi przygotowane przez mamy były najlepsze na świecie! W cudownej atmosferze wzajemnej życzliwości rozeszliśmy się do domów, życząc sobie jeszcze raz Wesołych Świąt  i Szczęśliwego Nowego Roku !

K.G.