Pasowanie na ucznia 2019

29 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia” dzieci z klasy I.

.

Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, w części artystycznej pt. „Spotkanie z PINOKIEM”. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pan Dyrektor Dariusz Data dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni Ewy Wójtowicz uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów, od pana Wójta Marcina Kuta, pana Radnego Gminy Tadeusza Kolbusza i Przewodniczącej Rady Rodziców Magdaleny Lurki. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech oraz zaproszonych gości. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa które były mottem uroczystości: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się dużo nauczyć”, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

E.W.