101 lat niepodległości - Świętujemy niepodległość z naszym patronem

8 listopada społeczność szkolna uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania niepodległości oraz dzień patrona Wincentego Witosa. Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 11.00. Odświętnie ubrani z kotylionami przypiętymi do piersi odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie delegacja szkolna na czele z panem dyrektorem oraz pocztem sztandarowym udała się pod tablicę upamiętniającą naszego patrona, by złożyć symboliczne znicze w barwach narodowych.

W kolejnej części obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy ósmej,  który przybliżył nam historię drogi Polaków do odzyskania niepodległości, jak także sylwetkę i działalność naszego patrona Wincentego Witosa.

Na zakończenie członkowie szkolnego zespołu wokalnego zaprezentowali  koncert pieśni patriotycznych.

D.Kut