Patriotyczne święto w Kożuchowie

28 października 2021 roku najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w patriotycznych uroczystościach w Kożuchowie. Odsłonięto tam i poświęcono tablicę upamiętniającą Stanisława Ziębę, Henryka Mroczkę, Andrzeja Górkę i Józefa Gwoździańskiego – lokalnych bohaterów, którzy oddali życie w walkach II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, po której złożono kwiaty i znicze na grobowcu Gwoździańskich na dobrzechowskim cmentarzu. Następnie, na placu przy budynku dawnej szkoły podstawowej w Kożuchowie, została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Niecodzienną atrakcją był przelot samolotu wojskowego Bryza z Krakowa oraz salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy z kompanii 21.Brygady Strzelców Podhalańskich                    z Rzeszowa.

Jesteśmy dumni, że nasz poczet sztandarowy mógł wziąć udział w tak podniosłych uroczystościach, a przygotowani przez pana dyrektora wokaliści z klas V i VII uświetnili programem artystycznym kolejną część uroczystości, która odbyła się w Domu Strażaka
w Kożuchowie.

K.G.