Święto Niepodległości - Dzień Patrona.

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy podwójną uroczystość – 103 rocznicę odzyskania niepodległości i dzień patrona szkoły. Do obchodów uroczystości przygotowaliśmy  się już wcześniej dekorując szkołę w barwy narodowe. W środę uczniowie przybyli w stronach galowych, a przed uroczystością wszyscy przypięli biało-czerwone kokardy. W patriotyczny nastrój wprowadził nas program przygotowany przez klasę IV i młodych artystów z grupy muzycznej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, oraz jak można kochać Ojczyznę współcześnie.

O godzinie11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję śpiewania Hymnu Narodowego. Następnie delegacja uczniów wraz z dyrektorem udała się przed tablicę upamiętniającą patrona naszej szkoły Wincentego Witosa, gdzie został złożony zapalony znicz. Na koniec tej części uroczystości zostały jeszcze ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Ilustracje do polskich pieśni patriotycznych”.

Druga część uroczystości została poświęcona postaci patrona szkoły Wincentego Witosa. Najpierw uczniowie zobaczyli prezentacje medialne o jego życiu przygotowane przez starszych kolegów, a następnie mieli okazję wykazać się w konkursie obszerną wiedzą o tej wybitnej postaci.

S.P.