Zajęcia biblioteczne w zerówce (3)

21 stycznia rozpoczęła się astronomiczna zima. Dzieciom z zerówki opowiedziała o tym zaproszona  przez panią Agnieszkę Wójtowicz na kolejne „Spotkanie z książką” – Pani Zima.

Tym razem dzieci posłuchały opowieści o szukaniu zimy przez bohaterów książki o Kubusiu Puchatku. Dzieci wpatrzone w piękną Panią Zimę początkowo nie rozpoznały gościa.  Nie dała się zwieść tylko Marysia, która  po głosie poznała swoją mamę. W Panią Zimę wcieliła się bowiem pani Ania Kulawiak.  Dzieci zrobiły Pani Zimie niespodziankę i przedstawiły piosenkę „Już się cieszą dzieci”. Na koniec wykonały zaproponowaną przez panią Agnieszkę pracę plastyczną „Bałwanek”. I wszystko się zgadza, oprócz śniegu, który topnieje…. i topnieje….                                                                                  J.K.