Targi edukacyjne "Dobry zawód – lepsza przyszłość"

Wybór szkoły średniej, a w perspektywie również zawodu to trudna i poważna decyzja życiowa. Przed taką niedługo staną nasi ósmoklasiści. By rozwiać choć niektóre wątpliwości, udaliśmy się 2 marca na Politechnikę do Rzeszowa. Uczelnia zorganizowała dla nas targi edukacyjne, gdzie mogliśmy zapoznać się z ofertą różnych szkół o profilu technicznym i branżowym. Uczestniczyliśmy w pokazie  Laboratoriów Przyszłości, gdzie każdy, używając gogli wirtualnych mógł spawać, malować karoserię samochodu, a nawet wymienić koła. Wzięliśmy udział w lekcji techniki lotniczej, gdzie w ciekawym pokazie obejrzeliśmy katastrofę lotniczą z perspektywy pasażera.

Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci, gdy na auli wykładowej obserwowaliśmy debatę edukacyjną pod tytułem Dobry zawód – lepsza przyszłość, podczas której o swoich szkołach opowiedzieli nam ich reprezentanci. Ciekawy był również „pokaz mody branżowej”. Można powiedzieć, że udział w targach rzeszowskich wiele rozjaśnił w kwestii wyboru następnej szkoły po podstawówce.    KG