Powitanie wiosny. Konkurs "Mam talent 2023"

21 marca uczniowie naszej szkoły nie tylko przywitali wiosnę, ale również pokazali jak wiele różnorodnych talentów posiadają. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbył się w naszej szkole konkurs „Mam talent”. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe prezentowali swoje pasje, zainteresowania i talenty. W jury zasiedli: Pan Dyrektor Dariusz Data, Pani przewodnicząca Rady Rodziców Anna Kulawiak i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Michalska, którzy z każdej grupy wyłonili najlepsze talenty w naszej szkole. Zadanie to było nie lada wyzwaniem, gdyż uczestnicy konkursu prezentowali się w różnych dziedzinach, takich jak: śpiew, taniec, gra na instrumencie, sport czy talent plastyczny.

Uczniowie , którzy chcieli zaprezentować się  ze strony plastycznej musieli przynieść  trzy swoje prace , a jedną wykonać w dniu konkursu.  Uzdolnieni plastycznie uczestnicy konkursu to Antoni Wójcik (kl. II), Eliza Sokurenko (kl. II) , Lena Nizicka (kl. II),  Nikola Kulawiak (kl. III)  i Karolina Wajda (kl. VI). Antek Wójcik lubi malować kredkami. Jego prace przedstawiają głównie animowane postaci. Eliza Sokurenko nie tylko maluje, ale również wykonuje różnorodne dekoracje przestrzenne  tj. kwiatki z bibuły, ozdoby czy stroiki świąteczne. Lena Nizicka już od najmłodszych lat lubi malować farbami. Jej prace przedstawiają głównie krajobrazy. Lena maluje to co nasunie jej wyobraźnia. Prace plastyczne Nikoli Kulawiak  wyróżniają się tym, że posiadają elementy  3D. Nikola łączy rysowanie z klejeniem fragmentów przestrzennych.  Ten Nietypowy pomysł zyskał uznanie wśród jury. Ostatnią uczestniczką prezentującą duszę artysty była uczennica kl. VI  Karolina Wajda. Karolina maluje różnorodnymi technikami. Jej prace przedstawiają krajobrazy i postaci. Karolina w swoich pracach poświęca dużo czasu na cieniowanie elementów.  Innego rodzaju talentem pochwalił się Filip Lurka (kl. I), który został wyróżniony przez Jury. Filip w około 90 sekund ułożył kostkę Rubika. Pasję do śpiewania pokazali Paula Wilk (kl. I), Kacper Król (kl. I) i Szymon Smoleń (kl. V)- nagrodzony przez jury.  Poczucie rytmu i zwinność w tańcu zaprezentowali: Zuzanna Gruszczyńska (kl. I), Lena Wilk (kl. II), wyróżniona w młodszej grupie wiekowej Kimberly Lasek (kl. III), duet Julia Kalisztan (kl. IV) i Julia Nowak (kl. V) oraz nagrodzona w starszej grupie wiekowej Joanna Michalska ( kl. IV). Talent sportowy zaprezentowała Zuzanna Mikuszewska (kl. III), a wiedzą historyczną pochwalił się w swojej prezentacji Dawid Pastuszak (kl. III).  Muzycznym talentem pochwalili się Amelia Tęczar (kl. II)- grając na dzwonkach,  Ksawery Furtek (kl. V) grając na klarnecie, i wyróżniona przez jury Emilia Chmielowska (kl. VI) grająca na flecie poprzecznym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i zapału do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Ag. J.

.link do filmu tutaj