Dzień Ziemi 2023

22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety. Tego dnia na całym świecie odbywają się spotkania, konferencje, konkursy, których celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. 21 kwietnia cała społeczność szkolna wzięła udział w apelu. Młodzi artyści zwrócili uwagę na problemy, z jakimi zmaga się nasza planeta. Choroby cywilizacyjne, kwaśne deszcze, zanieczyszczone powietrze, dziura ozonowa to tylko niektóre z nich. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi.

Podczas przedstawienia odwiedzili nas niezwykli goście- kosmici Pi i Sigma. Byli bardzo ciekawi jak się żyje na naszej planecie. Na koniec zostawili nam ważne przesłanie: „Planety nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, lecz pożyczyliśmy ją na chwilę od naszych dzieci”.

M.Cz.