Zajęcia biblioteczne w zerówce (6)

Kolejne „Spotkanie z książką” odbyło się w czasie, kiedy uczyliśmy się jak dbać o naszą planetę, Ziemię. 20 kwietnia przybył do nas, zaproszony przez panią Agnieszkę bardzo ważny gość, aby przeczytać dzieciom bajkę pt. „O tym jak turyści mali, pożar w lesie wywołali”.

Dzieci nie pochwaliły zachowania bohaterów, bo jako mali strażnicy przyrody wiedzą, jak należy zachować się w lesie. Po przeczytaniu bajki nastąpiła druga, bardzo ważna część spotkania. Nasz gość, którym okazał się pan Andrzej Śliwa, tata Karola, opowiadał o trudnej     i  jakże ważnej pracy strażaków. Sam jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej i gdy tylko zajdzie potrzeba – niesie innym pomoc. Dzieci nie tylko mogły dowiedzieć się więcej o pracy strażaków, ale też zapoznały się „dotykowo” z całym ich potrzebnym w akcji ekwipunkiem. Największym zainteresowaniem cieszył się hełm i kurtka, ale też inne ciekawe potrzebne rzeczy wyposażenia. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Andrzeja, zadawały pytania. Od teraz będą wiedziały znacznie więcej o ciekawej, ważnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Zapamiętają też,  jak należy zachowywać się w lesie. Na koniec pan strażak podarował wszystkim odblaski, aby być widocznym w nocy i czuć się bezpiecznie. Dziękujemy!
                                                                                                  J.K.