Zajęcia biblioteczne w zerówce (7)

Tym razem „Spotkanie z książką” pani Agnieszka Wójtowicz zaplanowała na Dzień Dziecka. Nieprzypadkowo chyba, bo goście zapewnili wszystkim dzieciom w dniu ich święta dużą dawkę humoru i radości. Niespodzianka była ogromna, kiedy dzieci po śniadaniu weszły do swojej sali, a tu….zmiany! Nagle jakieś łóżko wyrosło, stolik nocny… ciekawe dla kogo? Cztery mamusie zabrały dzieci w świat trochę już znanych, ale jakże inspirujących wierszy polskich poetów. Poprzez inscenizację pokazały wady i zalety ludzi, a zadaniem dzieci było potem ocenić bohaterów. Mama Amelki, pani Asia Bożek wcieliła się w postać kotka z wiersza S. Jachowicza „Chory kotek”. W ważnej roli narratora wystąpiła mama Karolinki, pani Mirka  Nizicka, a lekarza, który przybył na ratunek pani Ania Wilusz, mama bliźniaków Olusia i Antosia ( chłopcy nie od razu rozpoznali mamę:)  Dzieci dowiedziały się z treści utworu, że nie warto być łakomczuchem. Kolejną postać zaprezentowała mama Emilki, pani Dorotka Bednarska. Wspaniale wypadła w roli „Skarżypyty” według J. Brzechwy.  Dzieci przypomniały sobie, że nie wolno przechwalać się i skarżyć. Trzeci wiersz – Leń J. Brzechwy pokazał dzieciom, że nie warto być leniwym, a w roli głównej mogliśmy zobaczyć ponownie panią Anię Wilusz i jako narratora panią Asię Bożek.

Wszystkie mamusie okazały się wspaniałymi aktorkami, otrzymały od dzieci duże brawa, i oczywiście zobaczyły u swych pociech uśmiechnięte zadowolone buzie. Wszystkie dzieci otrzymały upominki z okazji dnia Dziecka. W drugiej części zajęć  dzieci pod okiem pani Agnieszki wykonały pracę plastyczną „Tęczowa chmurka”. Wszystkie te prace przedszkolaki otrzymają na zakończenie roku . Dzień był pełen wrażeń, przedstawienie bardzo dzieciom się podobało i z pewnością będą je długo wspominać ( mamusie też…J ). Jedna tylko myśl wydaje się trochę jakby smutna…., że to było nasze ostatnie w tym roku Spotkanie z książką. Mamy nadzieję  - Do zobaczenia!!!