Weź udział w kolejnej edycji konkursu „The Master of Spelling” 2011 !!!!!

Poznaj angielski alfabet i zawalcz o tytuł Mistrza Literowania

I Cele konkursu:

• doskonalenie umiejętności językowej jaką jest literowanie
  • rozwijanie zainteresowania językiem angielskim
  • motywowanie uczniów do nauki języka poprzez współzawodnictwo

II Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III  i odbędzie się 16.11.2011 r.

III Czas trwania konkursu zależy od ilości uczestników. Jeśli do konkursu zgłosi się wielu uczestników odbędą się 2 etapy. Pierwszy etap to eliminacje, z których zostanie  wyłonionych 5  najlepszych uczestników, którzy w drugim etapie będą konkurować o tytuł Mistrza Literowania

IV Uczestnicy sprawdzą się w 4 konkurencjach. Odpowiedzi na zadania pisemne uczniowie zapisują w arkuszach konkursowych. Każda konkurencja ma określoną ilość punktów do uzyskania.

V O kolejności zajętych miejsc decyduje ilość uzyskanych punktów.

VI Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a uczniowie którzy zajęli pierwsze trzy miejsca nagrody.

VII Zgłoszenia do konkursu przyjmuje nauczyciel języka angielskiego do dnia 4.11.2011r.

VIII Lista słów objętych w konkursie jest dostępna u nauczyciela języka angielskiego.

Serdeczenie zapraszam do udziału w konkursie

Eliminacje

1. Znajomość alfabetu

Prowadzący dyktuje uczestnikom5 literKażda litera jest podawana 2 razy. Uczestnicy zapisują litery w kolejności w jakiej były dyktowane. Za każdą poprawnie zapisaną literę można uzyskać 1 punkt. W sumie można uzyskać 5punktów.

1. Zapisywanie przeliterowanych słów

Prowadzący kolejno literuje 5 słów. Każde słowo jest literowane dwa razy.

Za każde poprawnie zapisane słowo można uzyskać 1 punkt. W sumie można uzyskać 5 punktów.

3. Literowanie zapisanych słów

Uczestnik konkursu losuje 5 słowa. Prowadzący pokazuje pojedynczo kolejno wylosowane wyrazy. Zadaniem uczestnika jest przeliterowanie zapisanych słów. Uczestnik ma nie więcej niż 20 sekund na przeliterowanie danego słowa. Za każde poprawnie przeliterowane słowo można uzyskać 1 punkt. W sumie można uzyskać 5 punktów.

4. Mix liter

Prowadzący kolejno literuje 2 wyrazy, lecz podawane litery są pomieszane. Zadaniem uczestnika jest zapisanie liter, a następnie ułożenie z nich słów. Za każde poprawnie zapisane słowo uczestnik otrzymuje 2,5  punktów. W sumie można uzyskać 5 punktów.

II etap:

II etap składa się z dwóch konkurencji:

1. Zapis przeliterowanych słów- prowadzący kolejno literuje słowa. Zadaniem uczestnika jest poprawne zapisanie słów. Uczestnik może zdobyć 5 punktów za 5 poprawnie zapisanych słów.
  2. 2. Literowanie na czas- zadaniem uczestnika jest przeliterowanie jak największej ilości słów w czasie 2 minut. Błąd w literowaniu kończy konkurencję.
  3. Tytuł Mistrza Literowania zdobywa uczestnik który uzyskał najwięcej punktów.