Dzień Babaci i Dziadka w Markuszowej

21- 22 stycznia obchodzimy święta Babci i Dziadka. W tym roku uczciliśmy je w śnieżne, niedzielne popołudnie 22 stycznia. Przybyli do nas nie tylko dziadkowie z Markuszowej, ale też z wielu bliższych i dalszych miejscowości. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Wiśniowa pan Tadeusz Przywara, Przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Miga, radny i sołtys wsi pan Eugeniusz Świstak oraz wielu innych zacnych gości.

Współorganizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich czuwające nad kulinarną stroną spotkania. Uczniowie wyrażali  swą miłość i wdzięczność do Dziadków w wierszach, piosenkach i przedstawieniu jasełkowym, wręczali serduszkowce laurki pełne ciepłych słów. Na scenie po raz pierwszy zadebiutowały najmłodsze dzieci – przedszkolaki ogromnie przeżywając swój występ. Babcie i dziadkowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, w niejednym oku zakręciła się też łza wzruszenia. Czas upłynął miło przy poczęstunku

i rozmowach pełnych wspomnień. W naszej szkole stało się tradycją zacieśnianie więzi rodzinnych i okazywanie szacunku starszym.

J.K.