ŚWIĘTO WIOSNY

„Wiosna-cieplejszy wieje wiatr,

Wiosna-znów nam ubyło lat,

Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy…”

21 marca 2012 r. uroczyście i z humorem obchodziliśmy Święto Wiosny.

Nasze świętowanie zaczęliśmy od spotkania z podróżniczką p. Aleksandrą Kempską - Stabach, która opowiadała nam o swojej wyprawie do Chin. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Wielki Mur, Zakazane Miasto, figury terakotowej armii, zwiedzić Pekin, Szanghaj i Hong Kong. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji, która była wzbogacona prezentacją zdjęć i pamiątek przywiezionych z podróży.

Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wiosna – piękna, radosna ”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką wiosennej pracy przedstawiającej np. kwiat, zwierzę, krajobraz.

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. VI przedstawili program artystyczny, podczas którego oficjalnie pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę.

M.C.

Więcej zdjęć na szkolnym chomiku