PLENEROWE WARSZTATY EKOLOGICZNE

17 maja 2012r. uczniowie kl. VI i V wzięli udział w plenerowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Związek Komunalny „Wisłok”.

Zajęcia zaczęliśmy w gnieździe recyklingowym przy Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie. Następnie pojechaliśmy do sortowni odpadów. Znajduje się tutaj nowoczesna linia wyposażona w osiem stanowisk służących do segregacji śmieci. Wyposażeni w kamizelki i kaski obserwowaliśmy jak pracownicy oddzielali plastik, szkło i papier od innych śmieci. Charakterystyczny „zapach” uświadomił nam, jak ważne jest, żeby nie wyrzucać butelek, czy kartonów z zawartością, np z resztkami jedzenia. Kolejnym etapem warsztatów był park otaczający magnacki Pałac Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. W parku oglądaliśmy m.in. dostojny okaz Ginko biloba. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach. Zajęcia w znaczny sposób przybliżyły dzieciom problematykę ochrony środowiska.