Egzamin na kartę rowerową

19 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie kl. IV przystąpili do podsumowania wiadomości z zakresu wychowania komunikacyjnego, które zdobywali na lekcjach techniki. W obecności pani policjantki – Katarzyny Ciuby z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, a także pomyślnie zaliczyli część praktyczną, czyli przepisową jazdę rowerem. Wszyscy zdający otrzymają pierwszy w swoim życiu ważny dokument – kartę rowerową. Gratulujemy!

Po zakończonym egzaminie pani policjantka przeprowadziła pogadankę skierowaną do wszystkich uczniów naszej szkoły nt. „Bezpieczne wakacje” Szczególną uwagę zwróciła na czyhające niebezpieczeństwo podczas zabaw blisko jezdni, kąpiele w rzekach, wycieczki do lasu. Życzyła wszystkim miłego, zdrowego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

A.J.