Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Handzlówce

20 listopada 2012r. uczniowie z kl. II, IV, V i VI odwiedzili gospodarstwo ekologiczne państwa A. i W. Beclów w Handzlówce. Uczniowie poznali proces produkcji wyrobów ekologicznych oraz zwiedzili suszarnię warzyw i owoców. Właścicielka, pani Alina częstowała wszystkich suszonymi owocami oraz pięcioma rodzajami herbatek. Opowiadała o

właściwościach zdrowotnych poszczególnych owoców i ziół. Na zakończenie wizyty dzieci zostały poczęstowane pysznymi naleśnikami oraz miały możliwość zakupić „zdrowe” pamiątki, np. suszone jabłka- cynamonki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Handzlówce, które mieści się w budynku starej plebani. Muzeum zawiera ok. 380 eksponatów i tyle samo dokumentów. Znajduje się tutaj m.in. pierwsza pompa strażacka z XIXw., stroje pochodzące z przełomu XIX i XXw., stare banknoty i monety, mundur orkiestry i strażacki, warsztat naprawy i strojenia akordeonów, a nawet kolekcja motyli. Większość eksponatów została podarowana przez mieszkańców wsi.

Wycieczka została współorganizowana i współfinansowana przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy.