DZIEŃ NAUCZYCIELA 2012

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

17 października 2012r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowany przez uczniów należących do koła żywego słowa w humorystyczny sposób ukazał szkolną codzienność.

Przewodnicząca Rady Rodziców skierowała słowa uznania dla nauczycieli za trud jaki wkładają w kształtowanie młodego pokolenia. W imieniu całej społeczności szkolnej przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  złożyła nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Ag.J.