Wizytacja JE Biskupa Edwarda Białogłowskiego

„ W naszej szkole radość wielka

Gość niezwykły jest dziś z nami,

Ekscelencjo, biskupie Edwardzie

serdecznie Ciebie witamy!”

Tymi słowami powitaliśmy w murach naszej szkoły JE ks. bs.  Edwarda Białogłowskiego.          Wizycie duszpasterskiej towarzyszył ks. Prałat Jan Wolak, ks. Proboszcz Maciej Figura oraz księża katecheci. Obecni byli również gospodarze naszej gminy i wsi, pan wójt Tadeusz Przywara i sołtys Eugeniusz Świstak.

Szkolny zespół „Wisienka „ na ludową melodię Krakowiaka wprowadził JE do naszych skromnych progów. Następnie pan dyrektor Dariusz Data ciepłymi słowami przywitał dostojnego gościa, po czym członkowie zespołu wokalnego zaprezentowali krótką część artystyczną. Pani Magdalena Lurka , przewodnicząca Rady Rodziców, skierowała słowa podziękowania za przybycie w stronę  JE ks. Biskupa.

Po czym sam biskup zwrócił się do zebranej dziatwy, przywołując dawne, wiejskie czasy. Przewodniczącym klas rozdał pamiątkowe obrazki i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

W szkolnej stołówce odbyło się krótkie spotkanie nauczycieli i rodziców z ks. bp. Edwardem. To już nasze trzecie spotkanie z tak wyjątkowym gościem w naszej szkole.

D.K.