Wspomnienia z wycieczki do Krynicy

13 czerwca uczniowie klas IV- V wraz z opiekunkami, wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Krynicy. Pogoda była piękna. Po deszczowych dniach wreszcie zza chmur wyjrzało słońce, które towarzyszyło nam przez cały dzień. Do Krynicy dotarliśmy ok. godziny 10,  gdzie czekał na nas przewodnik. Rozpoczęliśmy zwiedzanie centrum uzdrowiska od pomnika Adama Mickiewicza w dalszej części Pijalnia Wód Mineralnych Jana i Józefa, neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy, Nowy Dom Zdrojowy, pomnik Nikifora Krynickiego, w dalszej części park im. Romana Nitribitta, pomnik „Obrońcom – Zwycięzcom” oraz pomnik Jana Kiepury.

Następnie pieszo wyszliśmy na Górę Parkową skąd podziwialiśmy panoramę widokową południowej części Beskidu Krynickiego, zakupiliśmy pamiątki i różnego rodzaju gadgety i  zeszliśmy ścieżką przyrodniczo - edukacyjną do centrum uzdrowiska.  Autokarem przejechaliśmy do Czarnego Potoku, skąd kolejką gondolową wyjechaliśmy na szczyt Jaworzyny Krynickiej, a następnie zjechaliśmy. Wsiedliśmy do autokaru i ruszyli  w dalszą podróż do Kamiannej, do Gospodarstwa „Barć”. Tutaj również czekał na nas przewodnik, który zapoznał nas z życiem i pracą pszczół. Z bliska mogliśmy oglądać i podziwiać pracowitość owadów. Następnie przewodnik przedstawił nam pszczelarskie zbiory muzealne. Po prezentacji zaprosił nas na degustacje miodu, a następnie na kiełbasę z grila. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Do Markuszowej dotarliśmy ok. godz 19 zmęczeni ale zadowoleni z udanej wycieczki.

A.J.