Wycieczka do Krakowa

Dnia 18 czerwca uczniowie kl. I, II i III kilka minut przed godziną 7 rano zebrali się rozemocjonowani na wyjazd do Krakowa. Po technicznej kontroli autokaru przez policję, upewnieni o bezpieczeństwie podróży, wyruszyliśmy w drogę. Pomimo żaru lejącego się z nieba, w klimatyzowanym autokarze uczniowie świetnie znieśli podróż.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Smoczej Jamy z przewodnikiem przebranym na Szewczyka, który opowiadał dzieciom historie i legendy związane ze Wzgórzem Wawelskim i Smoczą Jamą. Następnie grupa spacerowała po Bulwarach wraz z Szewczykiem. Udaliśmy się na statek „Nimfa”, gdzie czekała nas druga część przygody. Animowany rejs z marynarzem pozwolił dzieciom poznać Kraków od strony Wisły. Następnie autokarem przejechaliśmy do ZOO. Tam spacerując w cieniu pięknych ogrodów i drzew, podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta. Pełni wrażeń i szczęśliwi, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do rodziców, którzy z niecierpliwością na nas oczekiwali.