Dzień bezpieczeństwa w naszej szkole

3 października 2013r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej oraz policji. Zaproszeni gości e wygłosili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań na co dzień oraz w sytuacjach trudnych.  Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie udzielili nam cennych wskazówek jak zachować się w razie pożaru oraz pokazali jak udzielić pierwszej pomocy w razie wypadku.

Uczniowie klas IV-VI mogli przećwiczyć  jak prawidłowo wykonać  masaż serca oraz pozycję boczną ustaloną. Pan policjant z Posterunku Policji we Frysztaku przypomniał jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na czym polega jego praca.  Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia sprzętu jakim posługują się wymienione służby mundurowe oraz  pojazdów specjalistycznych tj. wozów strażackich oraz radiowozu policyjnego.

A.J.