SPOTKANIE POKOLEŃ 2014

Nawet zimą kwiaty zakwitają w ogrodzie serca ”.

pod takim hasłem odbyła się tegoroczna uroczystość środowiskowa „ Spotkanie pokoleń ” z okazji Dnia Babci i Dziadka .

W niedzielne popołudnie 9 lutego, salę Domu Ludowego wypełnili zaproszeni goście, babcie i dziadkowie z Markuszowej oraz bliższych i dalszych miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz powiatu: z-ca starosty Pan Jan Stodolak oraz przedstawiciele władz gminnych: wójt Pan Tadeusz Przywara, z-cz wójta Pan Marcin Kut, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zbigniew Miga, radni i sołtysi, nauczyciele emeryci oraz przedstawiciele lokalnych firm i instytucji.

Współgospodarzem spotkania, jak co roku było Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowało dla gości wspaniały poczęstunek. W pierwszej części programu artystycznego uczniowie wyrażali wdzięczność dziadkom i składali życzenia w wierszach i piosenkach. Na scenie zadebiutowały też przedszkolaki,
z uśmiechem recytując i śpiewając dla swoich dziadków .

W inscenizacji „Piekł dziadek babkę” uczniowie wyczarowali prawdziwie pachnące ciasto. Na zakończenie uczniowskich prezentacji wystąpił zespół ludowy „Wisienka” prezentując piosenki ludowe pochodzące z babcinego śpiewnika .

W drugiej części uroczystości odbył się występ zespołu muzyczno- wokalnego PRAY działającego przy parafii bp. Stanisława w Dobrzechowie. Opiekunem zespołu jest ks. Grzegorz Kida. Zaprezentowany repertuar, oparty na treściach religijnych sprawił, że każdy najmłodszy i najstarszy odnalazł coś dla siebie.

A.J i J.K.