ROZGRYWKI POLSKO-ANGIELSKIE

7 marca 2014r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs pt. „Rozgrywki polsko-angielskie”. Do konkursu zgłosiło się 5 trzyosobowych drużyn, które zmagały się w 10 konkurencjach. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy rozgrywek musieli wykazać się wiedzą z języka polskiego oraz języka angielskiego. Różnorodne łamigłówki językowe oraz przygotowane zadania sprawdzały między innymi znajomość angielskiego alfabetu, znaczenie wyrazów i zwrotów oraz umiejętność układania wyrazów i zdań.

Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli: Patryk Duda (kl.V), Maria Kolbusz (kl IVb) i Dorota Więch (kl. IVb) Podczas konkursu zostały również nagrodzone osoby, które zwyciężyły w szkolnym konkursie „Bliżej krajów anglojęzycznych”. Zwyciężczyni- Natalia Furtek (kl.V) przygotowała plakat na temat Stanów Zjednoczonych. Drugie miejsce zajęli Mateusz Majcher (kl.V) oraz Kacper Panek (kl.V), którzy wspólnie przygotowali prezentację multimedialną  o Jamajce. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Tobiasz (kl.IVa) i Sarze Basamanii (kl.IVa), które przygotowały plakat o Nowej Zelandii. Podczas konkursu publiczność wzięła udział w  quizie na temat krajów anglojęzycznych. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy !

A.J i D. K.