Witaj majowa jutrzenko

5 maja nasza społeczność szkolna mogła wziąć udział w krótkiej lekcji historii, przygotowanej przez uczniów klasy VI pod okiem pani Doroty. W ciekawy sposób młodzi artyści przekazali informacje
o czasach stanisławowskich i okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Wyjaśnili młodszym kolegom czym jest konstytucja i dlaczego jest taka ważna.

Dzień Trzeciego Maja nie zawsze w naszych dziejach był świętem narodowym, w czasach komunizmu nie respektowano tego święta. Dopiero od 1990 roku jest uroczyście obchodzony w naszej ojczyźnie. Szkolne obchody uświetnił  zespół wokalny prowadzony przez pana dyrektora.

„Naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny, traci swoją tożsamość  i skazany jest na zagładę” , dlatego musimy od najmłodszych lat kształtować u dzieci postawę prawdziwego patriotyzmu.