Święto niepodległości - Dzień Patrona

14 listopada 2014 społeczność Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Markuszowej w sposób uroczysty obchodziła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz po raz drugi szkolne Święto Patrona.

Uroczystość miała przebieg dwuetapowy. Pierwsza część miała charakter oficjalny: po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaliśmy hymn narodowy; następnie delegacja uczniów na czele z panem dyrektorem udała się przed tablicę upamiętniającą naszego patrona, gdzie złożono wiązankę kwiatów; po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie klasy IV przedstawili krótki montaż poetycki przeplatany piosenkami patriotycznymi w wykonaniu zespołu wokalnego.

Druga część miała charakter konkursowy. Pierwszy dotyczył znajomości historii hymnu państwowego, drugi życia i działalności naszego patrona Wincentego Witosa, trzeci zaś znajomości mapy Polski. Między czasie publiczność miała możliwość wykazania się znajomością polskiej historii, odpowiadając na szereg pytań.

Szkolne święto przebiegło w miłej, a przede wszystkim patriotycznej atmosferze. Pragnę podkreślić nienaganne zachowanie uczniów oraz ich zaangażowanie w nasze wspólne święto. Dziękuję również panu dyrektorowi za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej uroczystości.

Dorota Kut

„ Gdy wolności nadszedł czas…”

Program szkolnych obchodów

ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI oraz