Za miłość i dobroć dziękujemy

„ Za miłość i dobroć dziękujemy”, taka myśl przewodnia towarzyszyła Spotkaniu Pokoleń z okazji dnia Babci i Dziadka.

W niedzielne popołudnie 25 stycznia salę Wiejskiego Domu Kultury wypełnili zaproszeni goście, babcie i dziadkowie z Markuszowej, Kozłówka i Kożuchowa oraz bliższych i dalszych miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz gminy w osobach: wójt Pan Marcin Kut, przewodnicząca Rady Gminy Pani Wanda Gąsior, ksiądz Proboszcz Maciej Figura oraz ks. katecheta Krzysztof Szczęch, sołtysi, nauczyciele emeryci, oraz przedstawiciele lokalnych firm i instytucji.

Współgospodarzem, jak co roku było Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowało dla gości wspaniały poczęstunek.

W pierwszej części programu artystycznego uczniowie wprowadzili gości w nastrój świąteczny przedstawiając jasełka. W dalszej części mali artyści wyrażali wdzięczność dziadkom i składali życzenia w wierszach i piosenkach. Na scenie wystąpiły małe przedszkolaki jak również dzieci z zerówki i starszych klas, z uśmiechem recytując
i śpiewając dla swoich dziadków. Zespół wokalny w swoich utworach muzycznych wyśpiewał rady na życie dla naszych babć i dziadków, a także zagrał i zanucił na ludową nutę. Wzruszeni i rozbawieni Dziadkowie z uwagą obejrzeli przedstawienie jasełkowe, wysłuchali życzeń w formie wierszy i piosenek.

A.J.