Sprawdzian szóstoklasistów w 2015 roku

W środę 1 kwietnia o godz. 9 blisko 350 tys. uczniów klas szóstych szkół podstawowych rozpoczęło pisanie sprawdzianu.

Szóstoklasiści pisali pierwszy raz sprawdzian w nowej formule.  Składał z dwóch części. Do tej pory sprawdzian nie był dzielony. Miał charakter ponadprzedmiotowy.

Część pierwsza sprawdzianu obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Zadania w tej części mają formę zamkniętą i otwartą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie formułuje odpowiedź.

Druga część sprawdzianu rozpoczęła się o godz. 11.45.  Obejmowała zadania zamknięte z języka angielskiego.

Wyników naszych uczniów jeszcze nie znamy, ale mamy nadzieje, że nie będą gorsze niż w innych szkołach.