DZIEŃ ZIEMI 2015

23 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie z kl. VI przygotowali z tej okazji przedstawienie: ”Rzepka”. Apel uświetnił występ dziewczynek z zespołu wokalnego, które piosenką opowiedziały o pięknie przyrody.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew.

Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015r. poświęcone są promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Hasło tegorocznych obchodów to "Z energią zmieńmy źródła".

M. Cz.