Szkoła się pali !!!!!!!!!!!!!

Dnia 7 września 2015 r. około godz. 9:30 w szkole zabrzmiały "3 długie dzwonki", czyli sygnał do natychmiastowej ewakuacji. W budunku pojawił się dym. Nauczyciele prowadzili ewakuację uczniów, a dyrektor wezwał straż pożarną, która zjawiła się po kilku minutach. Najpierw strażacy w aparatach tlenowych przystąpili do przeszukania budynku, sprawdzając czy nikt poszkodowany nie pozostał w środku. Na piętrze budynku strażacy znaleźli jedną osobę, którą wynieśli z budynku w bezpieczne miejsce.

Po dogaszeniu palącego się pudła kartonowego strażacy ogłosili, że zagrożenie minęlo i można bezpiecznie powrócić do budynku.

Na szczęście był to próbny alarm. Pudło zapaliło się od świec dymnych pod kontrolą pracowników szkoły.

Gdy wszyscy ochłonęli (a u niektórych długo to trwało) nastąpiła druga część czyli spotkanie ze strażakami z OSP w Wiśniowej, którzy są ogniwem w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Tu nastąpiła prezentacja sprzętu ratowniczego ze szczegółowym omówieniem jego zastosowania. Prezentacja była bardzo ciekawa, ponieważ OSP w Wiśniowej dysponuje sprzętem tej samej klasy co jednostki zawodowe straży pożarnej.

Po prezentacji sprzętu strażacy przypomnieli wszystkim o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i w innych sytuacjach. Przy pożegnaniu powiedzieli "do zobaczenia na kolejnym pokazie, a nie w sytuacji zagrożenia". Oby tak było...

D.D.