Święto Niepodległości - Dzień Patrona Szkoły 2015

„Z pnia i rdzenia tej wsi wyszedłem, z nią żyłem i z nią cierpiałem, przechodząc złą i dobrą dolę. Zawsze starałem się utrzymywać wszystko, co mnie z nią łączyło, łączy, a spodziewam się łączyć będzie." (Wincenty Witos)

„ Gdy wolności nadszedł czas…” pod takim hasłem 12 listopada 2015 roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dzień Patrona szkoły Wincentego Witosa.

Uroczystość rozpoczęła „sonda uliczna” prowadzona przez uczennice klasy V Patrycję i Izabelę, której celem było sprawdzenie wiedzy przechodniów związanej z obchodzonym świętem oraz sylwetką naszego patrona. Oczywiście w rolę przechodniów wcielili się uczniowie klas VI. Wysłuchaliśmy także  „Pierwszej brygady” w wykonaniu uczniów  klasy IV.

Następnie po odśpiewaniu hymnu państwowego, delegacja uczniów na czele z panem dyrektorem oraz pocztem sztandarowym, udała się pod tablicę pamiątkową, by złożyć kwiaty i tym samym uczcić naszego patrona Wincentego Witosa.

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy koncertu piosenek wojskowo-patriotycznych  w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego prowadzonego przez pana dyrektora Dariusza Datę.

Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy prezentacje multimedialne związane z osobą naszego patrona oraz wydarzeniami z 1918 roku,  przygotowane przez uczniów klas VI. Następnie 10 uczniów klas IV-VI przystąpiło do konkursu patriotyczno-historycznego. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą. Czworo z nich uzyskało maksymalną liczbę punktów, byli to: Jakub Niedziela kl.IV, Michał Chlebica, Dorota Więch, Anna Wójtowicz z kl. VI b, tuż za nimi uplasowali się Magdalena Ochab kl, IV, Sara Basamania, Emilia Jaworek, Kamil Jedziniak z kl. VI a oraz Izabela Kopeć kl.V i Maciej Chlebica kl.IV. Najlepsi otrzymali w nagrodę cząstkową ocenę celującą z historii, pozostali bardzo dobrą. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Radośni i uśmiechnięci zakończyliśmy szkolną uroczystość.

D.K.