Jak ćwiczyć z dzieckiem naukę słownictwa- spotkanie dla rodziców

17 listopada 2015r. rodzice przedszkolaków oraz uczniów klas I-III wzięli udział w spotkaniu, którego tematem było wspomaganie nauki języka angielskiego w  domu.

Rodzice mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także z wymaganiami jakie zakłada Nowa Podstawa Programowa w pierwszym etapie edukacyjnym.

Jednak głównym celem spotkania były praktyczne wskazówki jak w domu ćwiczyć z dzieckiem naukę słownictwa z języka angielskiego. Rodzice wzięli czynny udział w różnorodnych ćwiczeniach z użyciem kart obrazkowych. Dowiedzieli się również, jak pomóc dziecku w opanowaniu piosenek
i wierszyków, których dzieci uczą się na lekcjach języka angielskiego.

Pragnę  podziękować wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w tym spotkaniu. Myślę, że przekazane przeze mnie wskazówki ułatwią Państwu pracę z dzieckiem w opanowaniu struktur leksykalnych z języka angielskiego.