„ Książki naszych marzeń”

W ramach realizowanego w naszej placówce projektu „Książki naszych marzeń” udało nam się powiększyć szkolny księgozbiór o 120 nowych pozycji książkowych. Każdy uczeń może znaleźć dla siebie ciekawą lekturę.

Chcąc zachęcić wszystkich do aktywnego czytelnictwa uczniowie klasy III i V, którzy uczestniczą w zajęciach czytelniczych, postanowili wzbudzić zainteresowanie powyższym projektem. W tym celu wykonali piękne ilustracje do przeczytanych przez siebie książek, zaprojektowali własne strony tytułowe ulubionych lektur. Swoje prace zaprezentowali w widocznym miejscu na szkolnym korytarzu.

Ciekawym pomysłem wykazały się uczennice kl.VI, które przygotowały krótkie inscenizacje znanych i nieznanych baśni. Swoje scenki przedstawiły najmłodszym uczniom kl.0, w planie mają jeszcze „występ” przed  maluchami w przedszkolu.

Podjęte przez nas działania na pewno wpłyną na zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły, a mamy już z czego korzystać.

Na koniec … odpowiedzi dzieci dlaczego warto  i co daje czytanie książek?:

• wzbogaca słownictwo,
  • rozwija wyobraźnię,
  • doskonali ortografię,
  • przenosi w „inny” świat,
  • dostarcza niesamowitych przeżyć i wrażeń,
  • kształtuje osobowość,
  • dostarcza wiedzy o życiu i poznaniu drugiego człowieka,

Zatem ….. CZYTAJMY KSIĄŻKI!!!!!

D. Kut