Niezwykła lekcja historii

28 kwietnia uczennice klasy VI zaprosiły całą społeczność szkolną na niecodzienną lekcję historii. Zamiast tradycyjnego powtórzenia przed sprawdzianem, na zajęciach pojawił się wyjątkowy gość, a mianowicie sama Konstytucja majowa z roku 1791. Uczennice mimo zaskoczenia, zgodnie stwierdziły, że jak na 225 lat, całkiem dobrze wygląda.

Na początku Konstytucja przedstawiła się, a następnie odpowiadała na pytania dziewcząt. W sposób łatwy i przystępny, szanowny gość, przekazał całej dziatwie historię swego powstania i najważniejsze założenia. Atrakcyjność lekcji podkreślił szkolny zespół wokalny, wykonując znane pieśni, związane z świętem uchwalenia Konstytucji. Lekcja bardzo się podobała i na pewno wzbogaciła naszą patriotyczno-historyczną wiedzę.

D. K.