Wisienka w Sejmie i Senacie

14 czerwca 2016 r. zespół ludowy „Wisienka” z naszej szkoły śpiewał w Senacie RP.

Stało się to za przyczyną ogólnopolskiego konkursu „Sołtys roku”, którego tegorocznym laureatem został (wśród 12 w skali kraju) sołtys Kożuchowa Pan Zbigniew Miga.

Dziewczęta z „Wisienki” dostąpiły zaszczytu uczestnictwa w specjalnej delegacji z naszej gminy, na której czele był Pan Wójt Marcin Kut.

Pięknie prezentowały się w strojach ludowych i stały się obiektem zainteresowania wszystkich fotoreporterów na gali rozdania nagród.  Największym przeżyciem i nobilitacją był jednak  półgodzinny koncert (bez nagłośnienia)  w hallu Senatu,  który był gorąco oklaskiwany nie tylko przez uczestników gali, ale też przez wielu pracowników tej dostojnej instytucji. Nie obyło się również bez osobistych gratulacji od marszałka Bogdana Borusewicza, któremu występ bardzo się podobał.

Po zakończeniu gali „Wisienka” wraz z gminną delegacją zwiedzała gmach Senatu i Sejmu RP.

D.D.

więcej przeczytasz tutaj