"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

Kącik aktywnego czytelnika

W ramach szkolnego programu rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczniowie klas IV i V pod okiem nauczyciela polonisty w ramach zajęć czytelniczych przygotowali „Kącik aktywnego czytelnika”. Część „górnego” korytarza szkolnego przekształcili w przytulne miejsce, gdzie w czasie przerwy można przejrzeć oraz poczytać różnego rodzaju pozycje książkowe: od literatury popularnonaukowej, poprzez wiersze, baśnie, legendy na  literaturze pięknej kończąc.

Co tydzień miłośnicy książek dokonują wymiany lektur. Dodatkiem jest gazetka z ilustracjami związanymi z przeczytanymi fragmentami, bądź całymi tekstami literackimi, wykonanymi przez uczestników zajęć. Nasz „kącik” cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Zamiast biegać i rozrabiać w czasie przerw, dzieciaki chętnie zatrzymują się w czytelniczym kąciku. Zapewniamy, że będzie dużo nowości, gdyż nasz szkolny księgozbiór powiększył się o dodatkowe egzemplarze pozyskane w ramach projektu „ Książki naszych marzeń”. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy przeczytać dwie, trzy strony, aby pożyczyć daną książkę i przeczytać ją w całości. W najbliższym czasie będziemy czytać Sienkiewicza, ale o tym wydarzeniu poinformujemy w najbliższym czasie.

"Czytanie jest dla umysłu tym,

czym gimnastyka dla ciała." – i tego się trzymajmy!!!

Dorota Kut – nauczyciel j. polskiego