Alarm dla bioróżnorodności

25 kwietnia po raz kolejny podjechał pod naszą szkołę  Ekomobil, którym przyjechali trenerzy edukacji ekologicznej ze stowarzyszenia EKOSKOP- pani Alina Ruszała, pan Maciej Kunysz oraz pan Samuel Tok- wolontariusz ze Słowacji. Tym razem uczniowie wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Uczniowie z kl.0,II,III poznawali owady, m.in. objętego prawną ochroną gatunkową modraszka. W tym samym czasie uczniowie z kl. IV,V,VI wybrali się na wycieczkę terenową, podczas której zbierali rośliny. Po powrocie do szkoły uczyli się rozpoznawać przyniesione okazy, prowadzili obserwacje mikroskopowe oraz wykonywali zielnik. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu przyrody i ekologii.

M.Cz.