Spotkanie z książką

"Książka nas uczy, książka cieszy,

czasem zadziwi nas nieśmiało

albo po prostu tak rozśmieszy

jakby się dobry żart słyszało"

Hanna Łochocka

Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.
Z tej okazji w piątkowe przedpołudnie 19 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy "Spotkanie z książką". Na początku uczniowie z oddziału przedszkolnego zaprezentowali krótki program pt. "Książka".   Następnie  odbył się   Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było poszerzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie zdolności recytatorskich
i upowszechnienie kultury żywego słowa wśród uczniów, a także przybliżenie im sylwetek pisarzy.

Do rywalizacji przystąpiło30 uczniów z klas: 0 – VI, którzy  mieli za zadanie wygłosić z pamięci wiersz bądź przeczytać fragment prozy z literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Prezentowane utwory oceniane były pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Uczestnicy "czarowali" jury sztuką recytacji, techniką pięknego czytania, temperamentem i fenomenalną pamięcią.

Wyniki Konkursu Recytatorskiego (klasy: 0 – III)

I miejsce – Katarzyna Michalska kl.II
II miejsce – Jaromir Dziadosz kl.II
III miejsce - Milena Kowalczyk kl.II
Nagroda specjalna - Ksawery Furtek kl.0

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania

I miejsce – Jakub Niedziela kl.VI
II miejsce – Klasa III
III miejsce - Maria Tokarz kl.VI
Nagroda specjalna - Barbara Kłosowicz kl.0

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.  GRATULUJEMY!

M.Dz.