„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

11 października uczniowie z kl. VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Odwiedzili Zespół Parkowo-Dworski
i Folwarczny w Wiśniowej. Spacerując ścieżkami rozmieszczonymi po całym parku uczyli się rozpoznawać drzewa oraz wysłuchali prelekcji o tematyce przyrodniczej. Tutaj poznali historię Dębu Józefa-Polskiego Drzewa Roku 2016 oraz Europejskiego Drzewa Roku 2017.

Kolejnym punktem wycieczki była Stępina, gdzie znajduje się schron kolejowy-jedna z największych atrakcji Podkarpacia. W sierpniu 1941r. właśnie tutaj doszło do spotkania Hitlera i Mussoliniego. Schron kolejowy w Stępinie został pośpiesznie opuszczony przez Niemców w czerwcu 1944r. Zanim stał się atrakcją turystyczną, służył m.in. jako magazyn śledzi, skarbiec NBP, pieczarkarnia. Obecnie organizowane są tutaj imprezy rekonstrukcyjne, zloty motocyklistów.

Dzięki tej wycieczce uczniowie poznali ciekawe miejsca, gdzie mogą w każdej chwili wrócić i pożyteczne spędzić wolny czas.

M.Cz.