,, Ślubowania nadszedł czas… ‘’

24 października 2017r. to ważna data w życiu naszych Pierwszaków, w tym bowiem dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia i przyjęcie w poczet społeczności szkolnej. Na uroczystości pojawiła się dobra Wróżka, która przyniosła dzieciom cenne dary, ale przybyła również zła Wróżka, która nie została zaproszona. Ona to sprawiła, że nasi bohaterowie mieli na zawsze zostać przedszkolakami.

Z pomocą zafrasowanym maluszkom przyszła dobra Wróżka, która wskazała im drogę do zdobycia wiedzy. Nasi dzielni Pierwszoklasiści udali się w rejs do Krainy Wiedzy, gdzie musieli stawić czoło groźnemu Piratowi. Tanecznie i śpiewająco zdali egzamin udowadniając, że w pełni zasługują na miano ucznia klasy I. Na koniec uroczystości otrzymali upominki od Wójta gminy Wiśniowa Pana Marcina Kuta, sołtysa wsi Markuszowa Pana Eugeniusza  Świstaka, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Magdaleny Lurka i od swoich rodziców. Pełni wrażeń, ale bardzo szczęśliwi udali się na zasłużony poczęstunek.