„ Kocham Cię Polsko”

Pod takim hasłem w dniu 15 listopada odbyła się szkolna uroczystość poświęcona  99. rocznicy odzyskania niepodległości oraz Dnia Patrona, a jednocześnie rozpoczęciem „Roku dla Niepodległej”.

Impreza miała charakter patriotyczno- rozrywkowy. Rozpoczęliśmy ją od odśpiewania hymnu narodowego (całe cztery zwrotki) i wciągnięciu flagi biało-czerwonej na maszt przed szkołą. Flaga pozastanie na maszcie przez cały rok, aż do 11 listopada 2018 r. kiedy to będziemy obchodzić "Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości".

Następnie odbył się teleturniej wzorowany na programie telewizyjnym „ Kocham Cię Polsko”. Dwie drużyny złożone z uczniów z klas IV-VII zmagało się z siedmioma konkurencjami, m.in. znajomością: hymnu narodowego, faktami dotyczącymi historii drogi do niepodległości, życiem i działalnością naszego patrona Wincentego Witosa, postaci literackich, pieśni patriotycznych. Wielką wiedzą  o naszej ojczyźnie wykazali się uczniowie w konkurencji „Urodziny”.

Po pytaniach dotyczących naszego patrona, delegacja uczennic wraz z panem dyrektorem udała się pod pamiątkową tablicę, gdzie zapaliła biało – czerwone znicze.

Warto podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy w tym dniu prezentowali swoim strojem  barwy narodowe, znajomość historii oraz głośny śpiew pieśni patriotycznych. Chyba słychać nas było w całej Markuszowej! I oto właśnie chodziło, by radośnie uczcić tak ważne dla nas święto. Nad całością przebiegu uroczystości czuwała  (i chyba sobie poradziła…) pani Dorota, znakomitym reporterem okazała się pani Mariola, a ponad wszystkim stał  niezastąpiony pan dyrektor Dariusz Data.  To był naprawdę  biało- czerwony oraz radosny dzień w naszej szkole.

D.K.