Szkolna Wigilia 2017

Jak co roku w ostatni dzień przed świetami Bożego Narodzenia nasza społeczność szkolna spotkała się na szkolnej Wigilii. Nie ma ona takiej rangi jak Wigilia w gronie rodzinnym, ale jest okazją do integracji na forum klasy i szkoły. Pozwala zgłębić wiedzę o polskich zwyczajach i tradycjach związanych z Wieczerzą wigilijną, pozwala uczniom samodzielnie przygotować stół wigilijny wraz z nakryciami i ozdobami.

Ważną częścią uroczystości był spaktakl teatralno-jasełkowy w wykonaniu uczniów klasy III i I, przy udziale szkolnego zespołu wokalnego. Duże zaangażowanie młodych aktorów oraz dobre zaplecze techniczne posiadane przez naszą szkołę sprawiły, że widzowie z zapartym tchem oglądali widowisko.

Jak okazało się po zakończeniu uroczystości, dobrym pomysłem był współny stół dla wszystkich uczniów w hallu szkoły, w przciwieństwie do stołów przygotowywanych w klasach  w poprzednich latach. Współny stół pozwolił na odczytanie ewangelii przez pana dyrektora dla wszystkich obecnych, pozwolił na wspólną modlitwę prowadzoną przez ksiedza kataechetę. Przy współnym stole mogliśmy złożyć sobie życzenia nie tylko kolegom i koleżankom z klasy, ale wszystkim obecnym. Dostojniej  zabrzmiały też kolędy śpiewane współnie przez całą szkołę.

Więcej zdjęć TUTAJ

D.D.